Az érdeklődés nem véletlen: az új magyar gyártású tűzoltógépjárművet a magyar vonulós tűzoltók gyakorlatilag saját maguknak találták ki. A sorozatgyártást több mint egy éves tesztidőszak előzte meg, a tűzoltók beavatkozás közben szerzett tapasztalatait a gyártó figyelembe vette a jármű végleges kialakításához. A magyar tűzoltógépjármű a tűzoltók szakmai véleménye alapján készült el.
A 16 tonna össztömegű jármű úttartása kiváló, stabil, jól vezethető. A Magyarországon már vonuló, ez év szeptember 30-ig 1 millió 827 ezer 225 kilométert megtett 75 gépjármű egyike sem borult fel, hiszen 27 fokos oldaldőlésig borulásbiztos. Egy kilométer megtett útra vetített fenntartási költsége nem éri el a 350 forintot – a kategóriájában mindenféle összehasonlítás szerint rendkívül kedvező fajlagos üzemeltetési költsége mellett az előnyős ár/érték aránya váltotta ki a nemzetközi érdeklődést. Ehhez nagyban hozzájárultak azok a módosítások, amelyeket a beavatkozó tűzoltók
észrevételei alapján végeztek el a járművön. A gyártó figyelt a tűzoltók komfortérzetére is.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében egy hónapja állt rendszerbe a a nyírbátori parancsnokságon egy magyar gyártású tűzoltógépjármű. A megyében lévő gépjárművek átlagos életkora is javult, korábban már három magyar gyártású tűzoltófecskendőt és két magasból mentőt vehetett át a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság – erről már Varga Béla tű. ezredes, megyei igazgató beszélt. Az ezredes hozzátette: ahhoz, hogy a mindennapi beavatkozás eredményessége is biztosított legyen, lépést kell tartani a technikai fejlődéssel. A gépjárműfecskendők cseréje azért is időszerű, mert az ilyen típusú eszközök napi szolgálatot látnak el, átlagéletkoruk meghaladja a tizenöt esztendőt.
Fotó: keletfoto.hu